0 Prekės - 0

Trūksta € 79 iki nemokamo pristatymo Lietuvoje

Viso : 0

  • Atsiėmimas parduotuvėje - Nemokamai!
    Vilniuje, Pavilnionių g. 55 (PC "Pašilaičiai")
  • DPD Pick up
    DPD Pick up - 1,99 EUR
    Atsiimkite paštomate
  • DPD kurjeris
    DPD kurjeris - 3,99 EUR
    Pristatymas nurodytu adresu

10 PATARIMŲ, KAIP PRADĖTI IR NESUSTOTI SPORTUOTI

Visuomet sunkiausia yra pradžia. Daugumai kyla klausimas - Kaip pradėti sportuoti? Kokią sporto šaką pasirinkti? Todėl paruošėme Jums patarimus kaip pradėti sportuoti, o taip pat kaip nenustoti sportuoti. Pastarasis faktorius yra labai svarbus norint išlaikyti formą ir sveikatą. Jei pažadėjote, kad nuo rytojaus, ar nuo naujųjų pradėsiu sportuoti - pasiskaitykite šiuos patarimus:

1. Užsibrėžkite aiškius tikslus. Atvirai atsakykite sau į klausimą: kodėl aš noriu pradėti sportuoti? Suprasti gali padėti susikurtas vaizdinys, kokį save matau ateityje (besidžiaugiantį stangresnėmis kojomis, žvalumu, išnykusiais kilogramais ir t.t.) ir kokias emocijas man tai sukelia.


2. Išbandykite keletą sportinių veiklų. Tik taip atrasite mėgstamą veiklą, kuri motyvuos siekti tikslų. Neteisingai pasirinkta sporto šaka, greitai sugriaus planus. Juk, pavyzdžiui, jei bijote arklių, tikrai nenorėtumėte jodinėti. Pasirinkimą gali nulemti pomėgiai ar išsikelti tikslai. Jei vasarą labai mėgstate nardyti jūroje – pabandykite pradėti nardyti. Jei norisi tiesiog plokščio pilvo ir nieko daugiau – koncentruokitės ties pratimais pilvo presui (kurių yra gausybė ir tikrai ne tik paprasti ir nuobodūs atsilenkimai).


3. Nepersistenkite. Jei jūsų tikslas – iškelti 100 kg, juk jau šiandien nepradėsite nuo šio svorio. Taip ir visose sporto šakose: svarbiausia pradėti mažais žingsneliais. Pavyzdžiui, bėgioti pradėkite po 20 minučių kasdien ir trukmę po truputį pagal galimybes didinkite. Per sudėtingos užduotys ne tik mažina motyvaciją, bet ir kenkia sveikatai.


4. Sportuokite nuosekliai. Žmogaus organizmas mėgsta reguliarumą ir prie jo prisitaiko. Rutina treniruotes daro efektyvesnėmis. Nusistatykite, pavyzdžiui, kad sportuosite antradienio bei ketvirtadienio rytais nuo 7 iki 8 valandos ir sąžiningai laikykitės plano. Jei norite greičiau pasiekti išsvajotų rezultatų, kreipkitės į savo srities profesionalą, kad sudarytų individualią sporto programą.


5. Sportuokite su draugais. Jie ne tik pagyvina treniruotes, bet ir prižiūri, kad jų nepraleistumėte. Pažadėjus draugui susitikti 7 val., neišeis mankštos praleisti, nes „šiandien tingiu“. O ir visai nutraukti susitarimą, taip parodant ryžto trūkumą, nėra smagu.


6. Klausykite motyvuojančios muzikos. Atitinkama muzika skatina ne tik protinę veiklą, bet ir adrenaliną. Juk išgirdus filmo "Rokis" muzikos takelį iškart norisi sportuoti? Įsirašykite į ausinuką guvios muzikos ir nė nepastebėsite, kaip greitai prabėgs treniruotė.


7. Užsirašykite priminimus. Esant veiklų gausai, išties lengva tiesiog užmiršti kai kuriuos darbus, todėl į savo darbų kalendorių įsirašykite ir sportinę veiklą. Taip pat galite pasinaudoti išmaniųjų telefonų programėlėmis, ar paprastu žadintuvo garsu, kurie primins apie artėjančias treniruotes.


8. Subalansuokite mitybą. Sportas – būtinas puikiai savijautai, tačiau be tinkamos mitybos rezultatus pasiekti bus sunku. Tai nereiškia, kad reikia pradėti skaičiuoti kiekvieną kaloriją, ar valgyti tik salotų lapus. Tačiau atsisakyti pusfabrikačių, ar padidinti organizmui naudingo maisto kiekius bei maitintis reguliariai – būtina. Mitybos planas, parengtas specialistų - tikrai pagreitins Jūsų siekius turėti plokščią pilvą, raumeningą kūną, priaugti ar numesti svorio.


9. Skirkite apdovanojimus ir nuobaudas. Kodėl vaikai susitvarko kambarius? Todėl, kad mama pažada, kad įvykdžius namų ruošos užduotis, jiems bus leista, pavyzdžiui, pažaisti kompiuteriu. Taip ir sportuojantiems puiki motyvacija – nusipelnyta premija. Tai gali būti bet kas, ką mėgstate ir galite sau leisti: nuo skanaus pyragaičio iki naujų sportinių batelių. Neįvykdžius savaitės plano, skirte sau bausmes. Pavyzdžiui, nepirkite naujos palaidinės, apie kurią svajojote visą savaitę. Jei nepasitikite savimi, paprašykite draugų, ar partnerio sekti jūsų pasiekimus ir nustatyti tinkamus apdovanojimus ar sankcijas.


10. Prisiminkite, kodėl pradėjote. Kai jau atrodo, kad viskas, daugiau nebegaliu, tai greičiausiai signalizuoja, kad pasirinkote netinkamą krūvį ar sportinę veiklą. Arba, kad užmiršote pirmąjį punktą – užsibrėžtus tikslus. Prisiminkite susikurtą siekiamybę, pakoreguokite planą, ir sportuokite toliau.